Ski centrum Říčky

Skicentrum Říčky je areál známý především svými na poměry ČR dlouhými tratěmi pro lyžaře a snowboardisty. Nabízí několik sjezdovek s různými obtížnostmi, které jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé lyžaře.

Modrá sjezdovka je vhodná pro začátečníky a mírně pokročilé lyžaře. Bývá široká a mírně skloněná, což umožňuje plynulé a bezpečné lyžování. Červená sjezdovka je středně obtížná a vhodná pro lyžaře s již zkušenostmi. Bývá rychlejší a náročnější než modrá sjezdovka, ale poskytuje skvělý zážitek pro středně pokročilé až pokročilé lyžaře. Černá sjezdovka je vyšší obtížnosti a je určena pokročilým lyžařům. Na této trati často bývají závody slalomu a obřího slalomu. Pro děti a začátečníky je obvykle vyhrazen samostatný dětský svah, kde mohou bezpečně trénovat a získávat důvěru na lyžích.

Středisko je nově vybaveno moderními vleky a lanovkami, což umožňuje pohodlné přepravování lyžařů na vrchol sjezdovek. Kromě toho je zde také možnost nočního lyžování. V zimní sezóně je obvykle otevřeno od začátku prosince do konce března, v závislosti na sněhových podmínkách a počasí. V tomto období je v areálu otevřen skiservis, půjčovna lyží i lyžařská škola a v okolí najdete moderní apartmány a jiné stylové ubytování. Krásné zázemí dotváří restaurace alpského stylu s velkou terasou, kde si můžete během lyžování užít chvíle pohody. Pro milovníky zimních sportů je to skvělé místo k strávení aktivní dovolené v krásném horském prostředí Orlických hor.

Skiareál Říčky nenabízí pouze zimní aktivity, ale je také atraktivním místem pro letní rekreaci a outdoorové aktivity v Orlických horách, který ocení rodiny s dětmi i nadšenci hledající sportovní dovolenou. V letních měsících se zde můžete těšit na sjezdovou trať na kolo či půjčení horských buggy a jízda na nich po sjezdovce dolů. Mezi parkovištěm a areálem se také rozprostírá vyhledávaný lanový park Říčky, kde si můžete užít adrenalinové chvilky s celou rodinou, a to bezpečně. Během celého roku jsou ve skicentru pravidelné zábavné akce, závody a další, proto je často tento areál místním centrem setkávání a trávení volného času.